Żyrandole do pokoju

Sortowanie

z9
3189.00 zł
Wybór wzorów i kolorów

Żyrandole

Ponadczasowe, stylowe i pasujące do każdego wnętrza – tak w skrócie opisać można żyrandole. Jest to jedna z najbardziej tradycyjnych, funkcjonalnych, a zarazem interesujących wizualnie sposobów na oświetlenie miejsc, takich jak salon, sypialnia, jadalnia, czy pokój dziecięcy. Występują zarówno w wersji klasycznej, jak i chociażby wyjątkowo ozdobne żyrandole kryształowe, świecznikowe, czy z abażurem, jak również w formie nowoczesnej i mocno designerskiej. 

Funkcjonalne i ponadczasowe żyrandole pokojowe

Oświetlenie stanowi jeden z najważniejszych elementów wykończeniowych pomieszczenia. Ma ono nie tylko znaczenie funkcjonalne, ale także w decydującym stopniu wpływa na atmosferę, panującą we wnętrzu oraz stanowi ważny element dekoracyjny. Żyrandol umieszczony pośrodku sufitu jest z reguły głównym źródłem światła w danym pokoju, które uzupełnia się za pomocą światła bocznego, w postaci kinkietów, lamp stołowych i podłogowych. Jego konstrukcja, wysokość zawieszenia, a także rodzaj i moc emitowanej wiązki światła decyduje o tym, w jakim stopniu sprzyja on codziennym aktywnościom, takim jak odpoczynek, rozmowa z domownikami, przyjmowanie gości, czy też relaks przy książce, bądź komputerze. Żyrandole to jedne z najbardziej ponadczasowych rodzajów lamp, które zachwycają nie tylko praktycznym zastosowaniem, ale także mnogością dostępnych rodzajów, modeli i stylów.

Żyrandol, jako idealne wykończenie wnętrza

Przystępując do wyboru idealnego żyrandola do pokoju, należy kierować się dwoma podstawowymi elementami. Pierwszy z nich to funkcjonalność i parametry techniczne, dzięki którym osiągniemy zamierzony efekt w danym wnętrzu. Należy pamiętać, że rolą lampy wiszącej jest oświetlać całość pomieszczenia w taki sposób, aby umożliwić domownikom swobodne poruszanie się po pokoju, dlatego też w przypadku wyjątkowo dużych powierzchni zamiast jednego żyrandola w centralnym punkcie, lepiej rozważyć dwie lampy, bądź żyrandol z kilkoma źródłami światła. Drugim elementem jest z kolei aspekt estetyczny, jako że oświetlenie jest jednym z ostatnich elementów wykończeniowych. W ofercie naszego sklepu znajdują się żyrandole klasyczne oraz nowoczesne od najlepszych producentów, których różnorodność pozwoli każdemu znaleźć model, odpowiadający indywidualnym preferencjom.

Stylowe żyrandole pokojowe w wielu odsłonach

Ponadczasowość i niesłabnąca popularność żyrandoli, wynika z ich funkcjonalności, wysokiej dekoracyjności i elegancji. Świetnie sprawdzają się one, jako wykończenie aranżacji wnętrz rozmaitych pod względem stylu i wykorzystania. Proponujemy tradycyjne żyrandole z abażurami, w odsłonie zarówno mocno dekoracyjnej, jak i minimalistycznej, które świetnie sprawdza się jako oświetlenie sypialni lub salonu. Jako że oświetlenie musi współgrać harmonijnie z całą aranżacją, w naszej ofercie znajdują się również wyjątkowo interesujące i ozdobne żyrandole świecznikowe i kryształowe, które idealnie dopełnią stylizację wnętrza glamour, vintage, ale także klasycznej. Osoby, które preferują bardziej nowoczesne aranżacje, mają z kolei do wyboru żyrandole o oszczędnym w  formie, lecz efektownym designie, utrzymanym w  nurcie modernistycznym.

Żyrandole nowoczesne, kryształowe, z abażurem

Żyrandole w naszym sklepie są niezwykle zróżnicowane pod względem kształtów, form, wielkości i materiałów, z których zostały wykonane. Pozwala to na znalezienie modelu idealnie odpowiadającego oczekiwaniom, jednak początkowo można poczuć się lekko zagubionym w całym zestawie możliwości. Dlatego też poszukiwania najlepiej rozpocząć od ustalenia, jakiej wielkości lampa sprawdzi się najlepiej w danym pomieszczeniu, ile źródeł światła powinna posiadać, a także rozważyć opcję regulowanej wysokości zawieszenia. Dalej pozostaje już jedynie kierować się własnymi upodobaniami i stylem, w jakim urządzone jest wnętrze. W ofercie znajdują się ponadczasowe żyrandole z kryształkami, modele z kloszem, bez niego, aluminiowe, metalowe, szklane i inne warianty, wśród których z pewnością znajdzie się ten wymarzony.