Kinkiety dziecięce

Sortowanie

z1

Kinkiety dziecięce

Pokój malucha to specyficzna przestrzeń, która stanowi jednocześnie sypialnię, miejsce zabaw oraz pomieszczenie do nauki, co rodzi konieczność przystosowania jej pod każdym kątem do każdej z tych potrzeb. Lampy w pokoju dziecka muszą więc z jednej strony gwarantować swobodne korzystanie z pokoju po zmroku, z drugiej zaś zapewniać ciepło i bezpieczeństwo, co gwarantują specjalnie zaprojektowane kinkiety dziecięce.  

Wymarzone kinkiety dziecięce do pokoju malucha

Lampy ścienne w pokoju dziecięcym to dosyć szczególny przypadek oświetlenia, który w niemal takim samym stopniu musi łączyć ze sobą funkcjonalność, bezpieczeństwo, jak i walory wizualne. Oświetlenie centralne powinno być uzupełnione za pomocą kinkietów dziecięcych, które korespondują z pozostałą aranżacją wnętrza, nadają mu przytulnego klimatu, a także umożliwiają wykonywanie czynności, takich jak czytanie czy zabawa przy biurku. W przypadku, w którym lampy ścienne są alternatywą dla lampki biurkowej lub podłogowej, świetnie sprawdzają się kinkiety dziecięce z odsłoniętą żarówką, będące doskonałym źródłem światła do pracy i nauki przy biurku. Z kolei przy łóżeczku dziecięcym lepiej jest zamontować model z ozdobnym abażurem, którego ciepłe, rozproszone światło sprzyja relaksowi i pomaga w zasypianiu. 

Niezwykłe i funkcjonalne kinkiety dziecięce

Pokój dziecięcy to mała świątynia malucha, która powinna zapewniać mu poczucie bezpieczeństwa, a także idealne warunki do rozwoju i zabawy. Jednym z kluczowych elementów, decydujących o charakterze danego wnętrza, jest oświetlenie, które wpływa na komfort użytkowania z danej przestrzeni, a zarazem tworzy ciepłą domową atmosferę, sprzyjającą odpoczynkowi. Kinkiety dziecięce to jeden z rodzajów światła ściennego, zaprojektowany specjalnie z myślą o najmłodszych domownikach. Lampy ścienne dla dzieci, które znajdują się w ofercie naszego sklepu to sprawdzone pod względem bezpieczeństwa modele od renomowanych producentów, które łączą w sobie funkcjonalność z niezwykłym, bajkowym designem, które pokocha każdy maluch. 

Wyjątkowe kinkiety dla dzieci w każdym wieku

Wśród oświetlenia ściennego dla dzieci znaleźć można najróżniejsze modele kinkietów dziecięcych, zróżnicowanych pod względem kształtów, kolorów, a także przeznaczenia. Niektóre modele stworzone są specjalnie do montowania przy łóżku, a ich konstrukcja pozwala uzyskać ciepłe, rozproszone światło, które ma za zadanie pomóc maluchowi w wyciszeniu się i zasypianiu, tworząc w sypialni ciepłą, przyjazną atmosferę. Dostępne są także fasony nieco bardziej odsłonięte, które zapewniają także więcej światła o neutralnej barwie. Te z kolei przeznaczone są do montowania w pobliżu biurka, jako alternatywa dla lampki stołowej lub podłogowej, i spełnia funkcję dodatkowego oświetlenia, umożliwiając dziecku bezpieczną naukę i zabawę po zmroku.

Rozmieszczenie kinkietów dziecięcych w pokoju

Miejsce rozmieszczenia oświetlenia ściennego w pokoju dziecięcym uzależnione jest od kilku czynników. Jednym z nich jest wiek malucha, które decyduje o tym, na jakiej wysokości i na której ze ścian należy zamontować daną lampę. Kinkiety dziecięce dla najmłodszych powinny być umiejscowione tak, aby wyeliminować ryzyko oślepiania malucha z pozycji leżącej w łóżeczku, dlatego też odradza się instalowanie ich zbyt blisko materaca, a nawet na tej samej ścianie. W przypadku starszych dzieci, kinkiety warto zamontować przy łóżku, aby umożliwiać czytanie i gaszenie światła tuż przed snem, leżąc już w łóżku. Jednocześnie należy przy tym pamiętać o'odpowiedniej wysokości lampy, aby żarówka nie świeciła maluchowi w oczy podczas lektury ulubionych bajek.