Kinkiety dziecięce

Sortowanie

z1
150.00 zł
Wybór wzorów i kolorów
124.00 zł
Wybór wzorów i kolorów
150.00 zł
Wybór wzorów i kolorów
252.00 zł
Wybór wzorów i kolorów

Kinkiety dziecięce

Pokój malucha to specyficzna przestrzeń, która stanowi jednocześnie sypialnię, miejsce zabaw oraz pomieszczenie do nauki, co rodzi konieczność przystosowania jej pod każdym kątem do każdej z tych potrzeb. Lampy w pokoju dziecka muszą więc z jednej strony gwarantować swobodne korzystanie z pokoju po zmroku, z drugiej zaś zapewniać ciepło i bezpieczeństwo, co gwarantują specjalnie zaprojektowane kinkiety dziecięce.  

Wymarzone kinkiety dziecięce do pokoju malucha

Lampy ścienne w pokoju dziecięcym to dosyć szczególny przypadek oświetlenia, który w niemal takim samym stopniu musi łączyć ze sobą funkcjonalność, bezpieczeństwo, jak i walory wizualne. Oświetlenie centralne powinno być uzupełnione za pomocą kinkietów dziecięcych, które korespondują z pozostałą aranżacją wnętrza, nadają mu przytulnego klimatu, a także umożliwiają wykonywanie czynności, takich jak czytanie czy zabawa przy biurku. W przypadku, w którym lampy ścienne są alternatywą dla lampki biurkowej lub podłogowej, świetnie sprawdzają się kinkiety dziecięce z odsłoniętą żarówką, będące doskonałym źródłem światła do pracy i nauki przy biurku. Z kolei przy łóżeczku dziecięcym lepiej jest zamontować model z ozdobnym abażurem, którego ciepłe, rozproszone światło sprzyja relaksowi i pomaga w zasypianiu. 

Niezwykłe i funkcjonalne kinkiety dziecięce

Pokój dziecięcy to mała świątynia malucha, która powinna zapewniać mu poczucie bezpieczeństwa, a także idealne warunki do rozwoju i zabawy. Jednym z kluczowych elementów, decydujących o charakterze danego wnętrza, jest oświetlenie, które wpływa na komfort użytkowania z danej przestrzeni, a zarazem tworzy ciepłą domową atmosferę, sprzyjającą odpoczynkowi. Kinkiety dziecięce to jeden z rodzajów światła ściennego, zaprojektowany specjalnie z myślą o najmłodszych domownikach. Lampy ścienne dla dzieci, które znajdują się w ofercie naszego sklepu to sprawdzone pod względem bezpieczeństwa modele od renomowanych producentów, które łączą w sobie funkcjonalność z niezwykłym, bajkowym designem, które pokocha każdy maluch. 

Wyjątkowe kinkiety dla dzieci w każdym wieku

Wśród oświetlenia ściennego dla dzieci znaleźć można najróżniejsze modele kinkietów dziecięcych, zróżnicowanych pod względem kształtów, kolorów, a także przeznaczenia. Niektóre modele stworzone są specjalnie do montowania przy łóżku, a ich konstrukcja pozwala uzyskać ciepłe, rozproszone światło, które ma za zadanie pomóc maluchowi w wyciszeniu się i zasypianiu, tworząc w sypialni ciepłą, przyjazną atmosferę. Dostępne są także fasony nieco bardziej odsłonięte, które zapewniają także więcej światła o neutralnej barwie. Te z kolei przeznaczone są do montowania w pobliżu biurka, jako alternatywa dla lampki stołowej lub podłogowej, i spełnia funkcję dodatkowego oświetlenia, umożliwiając dziecku bezpieczną naukę i zabawę po zmroku.

Rozmieszczenie kinkietów dziecięcych w pokoju

Miejsce rozmieszczenia oświetlenia ściennego w pokoju dziecięcym uzależnione jest od kilku czynników. Jednym z nich jest wiek malucha, które decyduje o tym, na jakiej wysokości i na której ze ścian należy zamontować daną lampę. Kinkiety dziecięce dla najmłodszych powinny być umiejscowione tak, aby wyeliminować ryzyko oślepiania malucha z pozycji leżącej w łóżeczku, dlatego też odradza się instalowanie ich zbyt blisko materaca, a nawet na tej samej ścianie. W przypadku starszych dzieci, kinkiety warto zamontować przy łóżku, aby umożliwiać czytanie i gaszenie światła tuż przed snem, leżąc już w łóżku. Jednocześnie należy przy tym pamiętać o'odpowiedniej wysokości lampy, aby żarówka nie świeciła maluchowi w oczy podczas lektury ulubionych bajek.