Kinkiety zewnętrzne

Sortowanie

z2
179.00 zł
Wybór wzorów i kolorów
149.00 zł
Wybór wzorów i kolorów
89.00 zł
Wybór wzorów i kolorów
95.00 zł
Wybór wzorów i kolorów

Kinkiety zewnętrzne

Współczesne oświetlenie ogrodowe charakteryzuje się niezwykłą różnorodnością pod względem dostępnych modeli, funkcji i stylów. Oprócz tradycyjnych lamp stojących, do najbardziej efektownego wizualnie rodzaju świateł należą kinkiety zewnętrzne, montowane na ścianach domu lub innych budynków. Tworzą one jeden z najbardziej dekoracyjnych sposobów na wzbogacenie aranżacji ogrodu, jednocześnie wpływając także na komfort użytkowania terenów wokół posesji.

Kinkiety zewnętrzne do każdego rodzaju ogrodu

Możliwość korzystania z własnego skrawku zieleni przed domem to przyjemność i luksus, którym nie każdy może się pochwalić. Nic więc dziwnego, że tak wielu właścicieli ogrodów traktuje to miejsce jako najważniejszą i ulubioną część swojej posiadłości, poświęcając jej wiele uwagi i zaangażowania. Kwiaty, krzewy i pozostała roślinność, a także odpowiednia aranżacja miejsc służących wypoczynkowi to jedne z trzech podstawowych elementów, decydujących o charakterze danego ogrodu i atmosferze w nim panującej. Ich uzupełnieniem jest oświetlenie, które tworzy specyficzny nastrój i pozwala odkryć w ogrodzie drugie oblicze po zmroku. Jednym z najlepszych przykładów są kinkiety zewnętrzne, które sprawiają, że teren wokół domu nabiera zupełnie innego wymiaru. 

Kinkiety zewnętrzne i ogrodowe do oświetlenia domu

Oświetlenie ogrodowe podzielić można na kilka rodzajów, różniących się swoim przeznaczeniem, wyglądem, czy też miejscem i sposobem montażu. Wśród nich na wyróżnienie zasługują kinkiety zewnętrzne, służące do podkreślania wyjątkowo dekoracyjnych elementów, a także budowania ciepłej i przytulnej atmosfery wokół domu. Podobnie jak kinkiety używane wewnątrz budynków, montowane są one na ścianach, z tym że po stronie zewnętrznej domu, głównie w postaci ozdobnych lampy przy wejściu do posesji, w okolicach tarasu i altany, lub na balkonie. Kinkiety ogrodowe stanowią jeden z najbardziej efektownych wizualnie rodzajów oświetlenia, dzięki któremu dowolny budynek podświetlony w ten sposób nabiera wyjątkowego charakteru i znacząco zyskuje na urodzie.

Zastosowania i rodzaje kinkietów ogrodowych 

Zewnętrzne oświetlenie ścienne dostępne jest w wielu różnych rodzajach, zróżnicowanych nie tylko pod względem parametrów, stylu i wyglądu, ale także zastosowanej w nich technologii i dodatkowych możliwości. Wśród nich warto wyróżnić kinkiety zewnętrzne LED, dostępne w ofercie naszego sklepu, które oparte są na najbardziej ekologicznej i energooszczędnej technologii, dostępnej obecnie na rynku, która przekłada się także na oszczędność finansową. Innym rodzajem oświetlenia tego typu są kinkiety ogrodowe z czujnikiem ruchu lub światła, znacząco wpływając na stopień wygody i komfortu użytkowania, będąc przy tym niezwykle ekonomicznym rozwiązaniem.

Miejsca, w których warto zamontować kinkiety zewnętrzne

Rozmieszczenie kinkietów zewnętrznych w znaczącym stopniu uzależnione jest od rodzaju i położenia budynków na danym terenie, a także efektu, jaki chcemy osiągnąć za pomocą oświetlenia. Miejsce i rodzaj konkretnej lampy wpływa bowiem na to, gdzie i w jaki sposób podkreślona zostanie dana przestrzeń, dlatego też wybór konkretnych modeli powinien być dobrze przemyślany i z góry zaplanowany. Nie bez znaczenia jest także strumień światła, który w znaczący sposób potrafi uwydatnić zarówno walory, jak i mankamenty danej przestrzeni. Chcąc optycznie powiększyć budynek, lepiej jest wybrać model dający krótkie i szerokie światło, z kolei fasony o długim i wąskim świetle pozostawić miejscom, które mogą pozwolić sobie na dość gęste rozmieszczenie lamp.