Kinkiety świecznikowe

Sortowanie

z1

Kinkiety świecznikowe

Współczesne style w aranżacji wnętrz całymi garściami czerpią z dokonań i rozwiązań estetycznych minionych epok, nadając im za sprawą współczesnego wzornictwa nowego charakteru. Idealnym przykładem są kinkiety świecznikowe, które, choć przywodzą na myśl wyposażenie niegdysiejszych zamkowych korytarzy i sal balowych, dziś chętnie stosowane są jako element wykończenia pomieszczeń urządzonych w stylu retro lub glamour.

Powiew romantyzmu w wykonaniu kinkietów świecznikowych

Oświetlenie stanowi jeden z najistotniejszych elementów wykończenia, znacząco wpływając na charakter wnętrza i atmosferę w nim panującą. Uzupełnieniem głównego źródła światła w postaci lamp sufitowych, są lampy ścienne, które wykorzystuje się do tworzenia w pomieszczeniu przytulnej i kameralnej atmosfery. Jednym z rodzajów oświetlenia tego typu są kinkiety świecznikowe, które formą i kształtem nawiązują do prawdziwych świec, które niegdyś zdobiły ściany w pałacach, salach balowych i innych eleganckich miejsc. W uwspółcześnionej formie i odświeżonej wersji stanowią wyjątkowo dekoracyjny i funkcjonalny element wnętrz utrzymanych w stylu glamour, klasycznym, retro, a czasem nawet nowoczesnym. 

Kinkiety świecznikowe jako dekoracja wnętrza

Główne źródło światła w postaci światła sufitowego w pomieszczeniu, choć niezbędne, nie jest wystarczające do komfortowego korzystania z niego po zmroku, a tym bardziej nie jest w stanie zapewnić przytulnej i kameralnej atmosfery. Oświetlenie ścienne ma więc za zadanie uzupełnić te braki, ułatwiając odpoczynek i relaks, a także tworząc we wnętrzu przyjemny nastrój. Oprócz funkcjonalności, lampy ścienne powinny także stanowić same w sobie atrakcyjną dekorację, spójną z pozostałymi elementami aranżacji. W przypadku wnętrz utrzymanych w stylu klasycznym, retro lub glamour, w tym celu rewelacyjnie sprawdzają się kinkiety świecznikowe, nawiązujące kształtem do starych tradycyjnych świec, dzięki czemu pomieszczenie natychmiast zmienia swoje oblicze.  

Stylowe kinkiety świecznikowe w nowoczesnej odsłonie

Współczesne wzornictwo z powodzeniem łączy elementy różnych stylów, bawiąc się nieraz konwencją i designem. Nowoczesne kinkiety świecznikowe to świetny przykład zaadaptowania minionych rozwiązań do współczesnych realiów. Przy zachowaniu klasycznych kształtów tradycyjnych świec, proponują one zupełnie nową jakość w postaci eleganckich lamp bocznych, stylizowanych na dawne oświetlenie. Za sprawą zróżnicowanych materiałów i barw, wykorzystanych w procesie produkcji, znaleźć można modele mocno różniące się od siebie charakterem, dzięki czemu świetnie prezentują się one we wnętrzach o różnych aranżacjach  charakterze.

Zastosowanie kinkietów świecznikowych we wnętrzu

Pomimo dosyć wyrazistego aspektu dekoracyjnego, jakim charakteryzują się kinkiety świecznikowe, stanowią one wyjątkowo uniwersalny element wykończenia. Rewelacyjnie sprawdzają się we wnętrzach utrzymanych w stylu klasycznym, glamour, a także stylizowanym na ducha vintage, uzupełniając aranżację i tworząc spójną całość z resztą kompozycji. Jednocześnie z powodzeniem mogą być stosowane także w pomieszczeniach urządzonych w bardziej modernistycznym stylu, przełamując z reguły bezpieczną i stonowaną koncepcję. Lampy ścienne w kształcie świec, które znaleźć można w ofercie naszego sklepu, to połączenie funkcjonalności i klasycznej formy w nowej odsłonie, które mogą stać się niezwykłą dekoracją każdego wnętrza.