Lampy do przedpokoju

Sortowanie

z3
129.00 zł
Wybór wzorów i kolorów
139.00 zł
Wybór wzorów i kolorów
452.64 zł
Wybór wzorów i kolorów

Lampy do przedpokoju

Do oświetlenia w przedpokoju wiele osób nie przywiązuje zbyt dużej wagi. Jest on miejscem, w którym nie spędzamy czasu, dlatego aranżowanie tego pomieszczenia w nowoczesny sposób, między innymi przez wybór lamp i żyrandoli, często nie zostaje potraktowane jako sprawa priorytetowa, na korzyść urządzania salonu, kuchni lub sypialni. Warto jednak pamiętać o tym, że to właśnie przedsionki i korytarze robią pierwsze wrażenie na zapraszanych przez nas gościach, zanim przejdą do dalszej części domu.

Nowoczesne oświetlenie do przedpokoju potrafi całkowicie zmienić oblicze tego z pozoru mało istotnego wnętrza, a dodatkowo wpływa na komfort jego użytkowania. Bardzo często w tej części domu, czy mieszkania brakuje dopływu naturalnego światła. Mało kto może cieszyć się oknem w korytarzu. Z uwagi na deficyt promieni słonecznych, bardzo ważne jest, aby żyrandol oraz lampy do przedpokoju zapewniały dobrą widoczność.

Na jaką barwę światła do przedpokoju się zdecydować?

Nie ma żadnych sztywnych norm w tym zakresie, jednak zasadniczo w domach mieszkalnych, raczej mało osób decyduje się na światło o barwie chłodnej. Zimny odcień jest uważany za mniej przyjemny dla oka. Najczęściej w nowoczesnych lampach i żyrandolach używa się żarówek emitujących ciepłe lub neutralne promienie. Dzięki temu wnętrze nabiera przytulnego, nastrojowego klimatu i mile się w nim przebywa. Przyjąć należy, że barwa neutralna wynosi około 4000 Kelwinów i dla niezdecydowanych, będzie to najbezpieczniejszy wybór. Obecnie w wielu domach korytarze są otwarte na salon. W takim przypadku warto pamiętać, żeby zastosować jedną barwę oświetlenia w obu pomieszczeniach.

Ile lamp powinno się znaleźć w przedpokoju?

Ilość punktów świetlnych niezbędnych do zamontowania w przedpokoju będzie zależna od wielkości tego pomieszczenia. W niewielkich przedsionkach w zupełności wystarczy jeden żyrandol zwisający w centralnym punkcie. Jeśli chodzi natomiast o wybór oświetlenia do długich, nowoczesnych korytarzy korzystnym rozwiązaniem będzie zastosowanie kilku lamp bocznych, np. zamontowanych wzdłuż jednej linii.