Lampy do pokoju dziecięcego

Sortowanie

z1

Lampy do pokoju dziecięcego

Zaprojektowanie dziecięcego pokoju to dla rodziców prawdziwe wyzwanie. Przestrzeń dla malucha musi spełniać wiele funkcji, dlatego zarówno meble, jak i dodatki powinny uwzględniać wszystkie potrzeby smyka. Równie istotną kwestią, jest wybór odpowiedniego oświetlenia. Zabawa z rówieśnikami, czytanie książeczek na dobranoc, odrabianie lekcji przy biurku, czy układanie puzzli na dywanie to tylko niektóre z czynności, przy których ważne jest odpowiednie światło.

Najlepiej, kiedy główna lampa, jak np. żyrandol do pokoju dziecięcego emituje przyjemne, rozproszone światło, zbliżone barwą do naturalnego, dziennego, na tyle silne, by dzieci miały komfort dokładnego widzenia podczas zabaw na podłodze. Dodatkowe punkty świetlne będą pełniły funkcję wspomagającą i rozsądne jest rozmieszczenie takiego oświetlenia w miejscach przeznaczonych do wykonywania konkretnych czynności.

Dodatkowe źródła światła w pokoju dziecięcym

Poza żyrandolem wymienić należy przynajmniej dwa z nich:

  • Lampka Nocna. Który maluch nie lubi wieczornego czytania? Lektura przed spaniem to w wielu domach obowiązkowa pozycja w harmonogramie dnia i niezwykle miły rytuał. Oświetlenie do pokoju dziecięcego, które sprawdzi się w takim celu, nie musi być mocne. Wystarczy niewielka lampa, umieszczona na szafce nocnej tuż obok łóżka pociechy.
  • Światło na biurku. Rysowanie, wycinanie czy w przypadku dzieci szkolnych odrabianie lekcji, również wymaga doskonałych warunków oświetleniowych. W sezonie jesienno-zimowym zmierzch zapada dosyć szybko, zatem lampa biurkowa to, podobnie jak żyrandol, konieczność, by mały uczeń, czy też przedszkolak mógł komfortowo popracować.

Jakie oświetlenie do pokoju niemowlaka?

W przypadku aranżowana kącika noworodka bardzo ważną rolę poza żyrandolem odgrywa delikatne, przytłumione światło boczne. Na tyle silne, by pokój dziecięcy był widoczny podczas nocnych karmień i zmiany pieluch oraz na tyle subtelne, by nie rozbudzić malucha w środku nocy. Efektowna lampa stojąca obok przewijaka lub kinkiet z funkcją przyciemniania oświetlenia sprawdzą się idealnie.