Lampy do salonu

Sortowanie

z9
139.00 zł
Wybór wzorów i kolorów

Lampy do salonu

Wybór odpowiedniej lampy do salonu to nie lada wyzwanie, zwłaszcza że w przypadku tego pomieszczenia zazwyczaj nie wystarczy jedna. Pokój dzienny jest miejscem, w którym domownicy spędzają najwięcej czasu, zatem nowoczesne oświetlenie powinno zostać tak przemyślane, by można było komfortowo wykonywać przy nim różne czynności. W czasie większych rodzinnych spotkań spora ilość światła jest wskazana, natomiast podczas wieczornego odpoczynku w zupełności wystarczy delikatny punktowy blask, działający odprężająco.

Oświetlenie w otwartym salonie z jadalnią

Niezwykle popularnym i sprawdzającym się, nowoczesnym trendem jest wydzielanie w tzw. dużym pokoju strefy jadalnianej. Oświetlenie do salonu podzielonego na kilka części nie powinno ograniczać się do jednego żyrandolu zwisającego ze środka sufitu. Najlepszym rozwiązaniem będzie dobór odpowiednich lampek do każdego obszaru. Należy przy tym pamiętać, że barwa zastosowanego światła, powinna być w każdym przypadku taka sama, najlepiej neutralna.

Gdzie umieścić oświetlenie w salonie?

  • Nad strefą dzienną. Zazwyczaj jest to duża, wisząca, lampa nowoczesna do salonu na środku kącika telewizyjnego. Punktem centralnym tej strefy jest często stolik kawowy pomiędzy kanapą z fotelami a telewizorem. Część dzienna zajmuje najczęściej sporo miejsca, zatem w tym przypadku można pozwolić sobie na duży, efektowny żyrandol, dopasowany do stylu panującego we wnętrzu.
  • Nad stołem. Lampa do jadalni to jedna z najważniejszych w mieszkaniu. Stół jest bardzo często określany jako serce domu, dlatego oświetlenie zawieszone tuż nad nim nie może być przypadkowe. Zwolennicy tradycyjnych rozwiązań wybierają jeden klosz, przymocowany tak, żeby znalazł się nad centralnym punktem stołu. Aranżując jadalnię w bardziej nowoczesnej wersji, można rozważyć zawieszenie kilku modernistycznych żarówek i to w dosłownym znaczeniu. Bez kloszy, zwisające na efektownych kablach, będą ciekawą koncepcją.
  • Po bokach pokoju. Nie jest to główne oświetlenie w salonie, jednak równie istotne. Domownicy nie korzystają ze światła o dużej mocy przez cały czas. Przy wieczornym oglądaniu telewizji, czytaniu książki lub rodzinnych rozmowach na kanapie, zazwyczaj wystarcza punktowy, delikatny blask. Idealnym sposobem na uzyskanie nastrojowej atmosfery będzie zawieszenie gustownych kinkietów podświetlających np. grafiki na ścianach lub lampa wolnostojąca, umieszczona tuż obok sofy.