Lampy stołowe z abażurem

Sortowanie

z1

Lampy stołowe z abażurem

Oświetlenie dodatkowe z pokoju to jeden z najważniejszych, jeśli nie najważniejszy element, decydujący o charakterze wnętrza po zmroku. O ile bez głównego źródła światła trudno sobie wyobrazić swobodne poruszanie się po mieszkaniu, o tyle bez światła uzupełniającego praktycznie niemożliwe jest stworzenie przytulnego klimatu i domowej atmosfery. Oto lampy stołowe z abażurem będące niezbędnym elementem wyposażenia nocnych szafek i nastrojowych wnętrz.

Ponadczasowe lampy stołowe z abażurem

Mając przed oczami widok szafki nocnej lub stolika w sypialni trudno jest wyobrazić sobie, aby mogło na niej zabraknąć eleganckiej lampy stołowej z abażurem. Ten ponadczasowy element niemal każdego wnętrza od razu przywodzi na myśl skojarzenie domowego ciepła i poczucia bezpieczeństwa. Nie bez powodu więc oświetlenie tego typu cieszy się niesłabnącą popularnością i stosowane jest jako główny twórca nastroju w niemal każdym rodzaju pomieszczeń, od sypialni i salonu, przez pokój dziecięcy, aż po gabinet i jadalnię. Odpowiednio dobrane do aranżacji panującej w pomieszczeniu potrafi samo w sobie stanowić wyjątkową dekorację.

Lampy stołowe z abażurem do każdego wnętrza

Wiele osób na myśl o lampach na stół z abażurem kojarzy ten rodzaj oświetlenia z wnętrzami o bardzo tradycyjnym wystroju. Jest w tym oczywiście sporo prawdy, trudno bowiem wyobrazić sobie pomieszczenie urządzone w stylu klasycznym, w którym miałoby zabraknąć lampy o pięknie zdobionym, dekoracyjnym kloszu. Wbrew pozorom wcale nie jest to jednak dodatek zarezerwowany jedynie dla pomieszczeń o takim charakterze, a współczesne wzornictwo oferuje całe multum rozmaitych rozwiązań i designerskich modeli, które zachwycają oryginalnymi fasonami, wykorzystanymi materiałami i bogactwem kształtów, wzorów i kolorów, które rewelacyjnie sprawdzą się jako dopełnienie aranżacji w stylu nowoczesnym, skandynawskim, a nawet industrialnym.

Zastosowanie oświetlenia stołowego z abażurem 

Współcześnie projektowane lampy stołowe z abażurem występują w bardzo wielu odsłonach, różniących się od siebie stylem, wielkością, kolorem, a nawet przeznaczeniem. Pozwala to bez trudu dopasować odpowiedni model do własnych potrzeb, preferencji i przeznaczenia w taki sposób, aby idealnie podkreślić charakter danego wnętrza. Podczas szukania idealnej lampy, warto kierować się dwoma podstawowymi kryteriami. Pierwszym z nich jest funkcjonalność, a więc to, aby klosz był odpowiedniej wielkości i grubości, co znajduje odzwierciedlenie w natężeniu światła. Drugim zaś jest aspekt wizualny samego produktu, gdyż lampa tego typu powinna stanowić istotny element dekoracyjny, znacząco wpływający na wygląd całego wnętrza. 

Stylowe lampy stołowe z abażurem w różnych odsłonach

Wybierając lampę stołową z abażurem, należy zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału został on wykonany, gdyż w dużej mierze przekłada się to na wygląd emitowanego światła. Wszelkie modele utrzymane w jasnej kolorystyce, a także wykonane z delikatnych tkanin, takich jak jedwab, papier, pergamin, a nawet cienkie białe szkło sprawią, że uzyskane światło będzie raczej chłodne, a zarazem bardziej intensywne. Cięższe, ciemniejsze barwy takie jak szarości, czerń, czy brązy ze względu na ograniczoną przepuszczalność światła zbudują z kolei bardziej domową i nastrojową atmosferę, sprzyjającą relaksowi i odpoczynkowi po długim dniu. Jeszcze inny efekt można zaś uzyskać z pomocą oryginalnych kloszy, układających się w rozmaite kształty, co znajdzie odzwierciedlenie w rzucanym przez nie świetle.