Plafony

Sortowanie

z9
169.00 zł
Wybór wzorów i kolorów
699.00 zł
Wybór wzorów i kolorów
998.00 zł
Wybór wzorów i kolorów
1229.00 zł
Wybór wzorów i kolorów
149.00 zł
Wybór wzorów i kolorów
379.00 zł
Wybór wzorów i kolorów
199.00 zł
Wybór wzorów i kolorów
699.00 zł
Wybór wzorów i kolorów

Plafony

Jednym z najbardziej uniwersalnych i funkcjonalnych rodzajów oświetlenia są plafony sufitowe, które za sprawą swojej prostej i niewymagającej konstrukcji, bez trudu mogą zostać zamontowane niemal w każdym wnętrzu. Stanowią wyjście z sytuacji, kiedy dane pomieszczenie charakteryzuje się wyjątkowo małym metrażem lub niskim sufitem, lecz świetnie sprawdzają się także w standardowych przestrzeniach mieszkalnych. 

Plafony – alternatywa dla lamp wiszących

Myśląc o plafonach, w pierwszym odruchu najczęściej widzimy łazienkę, korytarz lub przestrzeń biurową i jest w tym wiele prawdy, jako że rzeczywiście jest to najchętniej wybierany rodzaj oświetlenia do tego typu pomieszczeń. Jednocześnie obecne wzornictwo oferuje całe mnóstwo wyjątkowo dekoracyjnych i designerskich lamp tego typu, dzięki czemu z powodzeniem stosowane są one również w pomieszczeniach takich jak salon, sypialnia czy pokój dziecięcy. Wyjątkowo zróżnicowane pod względem mnogości kształtów i wzorów, plafony szklane, nowoczesne i klasyczne cieszą się ogromnym zainteresowaniem i często są wybierane jako element wykończeniowy wnętrz, ze względu na swoją funkcjonalność, uniwersalne zastosowanie i minimalizm.

Oryginalne plafony do różnych pomieszczeń

Charakterystyczną cechą plafonów jest brak kabla lub innego sznura, na którym zawieszona jest lampa, a zamiast tego są one bezpośrednio przytwierdzone do sufitu. Z tego względu jest to najczęściej wybierany typ oświetlenia do pomieszczeń o niskim suficie i niewielkiej przestrzeni, gdyż pozwala zaoszczędzić cenne miejsce. Jednym z najpopularniejszych podkategorii są wygodne i niezawodne plafony łazienkowe o minimalistycznym designie, które cechują się konstrukcją i doborem materiałów odpornych na wilgoć, panującą w tym pomieszczeniu. Dużym zainteresowaniem cieszą się także kolorowe plafony dziecięce, które potrafią przyjmować naprawdę nietuzinkowe kształty i formy, zamieniając pokój malucha w bajkową krainę.

Atrakcyjne plafony w wielu odsłonach

Plafony sufitowe to wyjątkowo szeroka kategoria oświetlenia, która ze względu na łatwą konstrukcję, uniwersalność i niewielkie wymagania względem przestrzeni, chętnie jest stosowana w większości pomieszczeń. Funkcjonalność w żadnym stopniu nie wyklucza jednak atrakcyjnego designu, czego dowodem jest oferta naszego sklepu, w której znajdują się stylowe plafony nowoczesne, będące idealnym uzupełnieniem wykończenia nowatorskich, industrialnych i modernistycznych aranżacji, nieco bardziej klasyczne, eleganckie plafony z abażurem, ale także wyjątkowo barwne i interesujące modele przeznaczone do pokojów dziecięcych, a także całe mnóstwo różnych fasonów, które umożliwią swobodny wybór. 

Czym się kierować w wyborze plafonów?

Rolę centralnego źródła światła we wnętrzu z reguły pełni lampa wisząca lub lampa sufitowa, taka jak plafon. Przystępując do wyboru odpowiedniego oświetlenia, warto zastanowić się nad tym, jakie korzyści niesie za sobą wybór ostatniego z nich. Przede wszystkim gwarantuje on maksymalną oszczędność miejsca, co ma szczególne znaczenie w pomieszczeniach o ograniczonym metrażu. Nie bez znaczenia jest także fakt, że montując plafon na suficie, a więc najwyższym punkcie pokoju, zapewniamy równomierne oświetlenie całego pokoju, co stanowi w gruncie rzeczy najważniejszą i podstawową funkcję oświetlenia centralnego. Zachęcamy do zapoznania się z naszym asortymentem.