Lampy sufitowe klasyczne

Nie znaleziono żadnych produktów w wybranej katerogii

Lampy sufitowe klasyczne

Wśród wielu przemijających trendów i chwilowych mód istnieją takie rodzaje aranżacji, które pomimo upływu czasu uchodzą za ponadczasowe. Styl klasyczny bez wątpienia należy do tej grupy, a wnętrza urządzone w tej estetyce nawet dziś uznawane są bezsprzecznie za synonim klasy, elegancji i dobrego gustu. Pomieszczenia inspirowane klasycyzmem to prostota i szyk, dlatego też wymagają spójnych dodatków i elementów wykończeniowych, takich jak lampy sufitowe klasyczne, które prezentujemy w poniższej kategorii.

Stylowe i ponadczasowe oświetlenie sufitowe klasyczne 

Wnętrza utrzymane w stylu inspirowanym klasycyzmem, to jeden z tych kierunków w kulturze, sztuce, architekturze i literaturze, który pomimo upływu lat wciąż na nowo rozbudzają wyobraźnię i inspirują artystów na całym świecie. Trend ten widać wyraźnie również w aranżacji wnętrz, gdzie cieszy się on niesłabnącą popularnością i uznaniem. Charakterystyczne elementy tego stylu to elegancja i luksus, pozbawiony jednak blichtru, a oparty na prostocie, skromności i wyczuciu smaku. Zarówno meble, tekstylia, jak i dodatki, w tym również oświetlenie, do którego zaliczyć można lampy sufitowe klasyczne, nawiązują do siedemnastowiecznej Anglii, co objawia się w stonowanych kolorach, prostych, lecz ozdobnych kształtach, konkretnych materiałach oraz ogólnej elegancji.

Eleganckie lampy sufitowe klasyczne do każdego wnętrza

Oświetlenie klasyczne, podobnie jak i inne elementy wykończeniowe, utrzymane w tej estetyce, charakteryzują się specyficznym stylem oraz materiałami, które są wykorzystywane w procesie produkcji. W przypadku lamp sufitowych klasycznych głównie wykonane są one ze szkła, mosiądzu, tkanin oraz kryształków. Często spotkać się można również z ozdobnymi abażurami. Kolorystyka lamp z reguły utrzymana jest w bezpiecznej tonacji, złożonej z beżów, brązów, bieli i czerni, często ze wstawkami ze złota lub miedzi. Oświetlenie tego typu ze względu na swój ponadczasowy urok i elegancję pasuje do każdego pomieszczenia, w który prostota i skromność wygrywa z ekstrawagancją i nadmiarem.

Lampy sufitowe klasyczne – szykowna dekoracja każdego domu

Centralne oświetlenie sufitowe to jeden z najważniejszych elementów wykończenia w zakresie funkcjonalnym pomieszczenia, ale również niezwykle istotna ozdoba. W przypadku wnętrz utrzymanych w stylu klasycznym wybór jest naprawdę spory, oferta lamp jest bowiem zróżnicowana. W salonie lub jadalni świetnie sprawdzą się lampy sufitowe klasyczne z abażurem, wykonanym z tkaniny dobrej jakości lub szkła. Jeśli zaś dysponujemy pomieszczeniem o mniejszym metrażu, lepiej sięgnąć po plafony utrzymane w tym stylu, które pozwolą zaoszczędzić cenne miejsce, nie tracąc przy tym na dekoracyjności. 

Jak wybrać idealną lampę sufitową w stylu klasycznym?

Oświetlenie w pomieszczeniu urządzonym w stylu klasycznym, choć mocno ozdobne, idealnie balansuje między dekoracyjnością a harmonią i prostotą. Istotą aranżacji tego typu jest bowiem luksus i styl bez nadmiernego przepychu. Wybierając lampy sufitowe klasyczne do salonu, sypialni, czy też gabinetu, w pierwszej kolejności należy zastanowić się, jakie jest jej przeznaczenie, czy lepiej będzie zdecydować się na model z jednym, czy z kilkoma źródłami światła, a także jaki kształt i wielkość wybrać, aby osiągnąć oczekiwany stopień rozproszenia światła. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą lamp klasycznych sufitowych.