Lampy sufitowe industrialne LOFT

Nie znaleziono żadnych produktów w wybranej katerogii

Lampy sufitowe industrialne LOFT

Styl industrialny jest od pewnego czasu jednym z najpopularniejszych, a zarazem najciekawszych i najbardziej charakterystycznych rozwiązań aranżacyjnych wnętrz. Oparty jest na minimalistycznych założeniach, otwartej przestrzeni, specyficznej surowości, a przy tym wcale nie pozbawiony cech takich jak ciepło i przytulność. Światło we wnętrzach tego typu ma ogromne znaczenie, dlatego też przedstawiamy lampy sufitowe industrialne LOFT, zaprojektowane specjalnie z myślą o nich.

Designerskie i nastrojowe lampy sufitowe industrialne

Zrozumienie jak istotny jest dobór właściwego wykończenia, na czele z oświetleniem, w przypadku stylu industrialnego należy rozpocząć od charakterystyki samej estetyki. Narodził się on w Ameryce w latach ‘50 ubiegłego wieku i nikt nie mógł wówczas przypuszczać, że kilka dekad później stanie się on wyznacznikiem dobrego gustu i luksusu. Podstawową cechą wnętrz loftowych i poprzemysłowych jest duża otwarta przestrzeń i oszczędność w doborze dodatków i mebli. Styl industrialny lubi surowość, gołą cegłę, stonowane kolory, wśród których prym wiodą czernie, biele, szarości i złoto-rude. Do najchętniej wykorzystywanych materiałów należą z pewnością metal, szkło, drewno, miedź, a także druty czy aluminium. Kolejnym z wyznaczników są zaś odsłonięte rury i instalacje, podkreślające tę estetykę.

Charakterystyka lamp sufitowych industrialnych-loftowych

W pomieszczeniach o charakterze tak wyrazistym i specyficznym, elementy wykończenia i dekoracji muszą ściśle współgrać z całą aranżacją. Lampy sufitowe industrialne LOFT to oświetlenie zaprojektowane specjalnie z myślą o wnętrzach urządzonych w tym nurcie estetycznym. Materiały, z których zostały wykonane, wśród których króluje metal, miedź, szkło i drut, a także stonowane barwy o neutralnej kolorystyce, duże kontrasty, a także techniki zamierzonego postarzania przedmiotów to znaki rozpoznawcze oświetlenia i dodatków w stylu industrialnym. Dzięki pieczołowitemu wykonaniu w myśl założeń omawianego stylu lampy te stanowią najlepsze, funkcjonalne, a zarazem niezwykle dekoracyjne wykończenie wnętrza.

Stylowe lampy sufitowe industrialne LOFT

Prostota ocierająca się o ascetyzm, niezwykle oryginalne kształty i formy, a także niecodzienne materiały i design sprawiają, że entuzjastów stylu industrialnego stale przybywa. Jednocześnie jedną z najbardziej charakterystycznych jego cech jest duża otwarta przestrzeń, a także wysokie sufity. Czy zatem, jeśli nasze miejsce zamieszkania zdecydowanie nie przypomina przestrzeni loftowej, a sufit znajduje się na wysokości typowej dla przeciętnego mieszkania, zmuszeni jesteśmy zrezygnować z wymarzonej aranżacji? Nic podobnego. W takich sytuacjach perfekcyjnie sprawdzą się lampy sufitowe industrialne LOFT, które zachowują całkowicie oryginalny i surowy styl, a jednocześnie w przeciwieństwie do okazałych lamp wiszących montowane są bezpośrednio na suficie, pozwalając tym samym zaoszczędzić mnóstwo miejsca.

Oświetlenie sufitowe industrialne a styl loftowy

Oświetlenie sufitowe utrzymane w stylu industrialnym wbrew pozorom prezentuje się rewelacyjnie nie tylko we wnętrzach o całkowicie spójnej z nim aranżacji, ale także w pomieszczeniach nieco odbiegających od loftowej konwencji. Lampy tego typu są w stanie nadać charakteru i mocno ożywić przestrzenie zaprojektowane w nurcie skandynawskim, nowoczesnym, czy też minimalistycznym. Nawet w sytuacji, kiedy pokój jest urządzony w sposób niezwykle bezpieczny, stonowany, a wręcz nieco nudny, lampa sufitowa industrialna loft potrafi całkowicie odmienić jego oblicze, jednocześnie zachowując, a nawet podkreślając styl i klasę danego wystroju, co warto wziąć pod uwagę, planując lub zmieniając wykończenie w swoim mieszkaniu.