Lampy ogrodowe

Sortowanie

z3
179.00 zł
Wybór wzorów i kolorów
225.00 zł
Wybór wzorów i kolorów
149.00 zł
Wybór wzorów i kolorów
115.00 zł
Wybór wzorów i kolorów
115.00 zł
Wybór wzorów i kolorów
89.00 zł
Wybór wzorów i kolorów
95.00 zł
Wybór wzorów i kolorów
175.00 zł
Wybór wzorów i kolorów

Lampy ogrodowe

Mieszkając w domu, oprócz aranżacji wewnątrz budynku, najczęściej staje się przed większym wyzwaniem zagospodarowania przestrzeni zewnętrznej, nierzadko w postaci ogrodu. Wśród kwiatów, drzew, krzewów i przestrzeni do wypoczynku na łonie natury, oświetlenie stanowi jeden z najważniejszych elementów wyposażenia. Decyduje ono w dużej mierze o atmosferze i atrakcyjności terenu przed domem. Oto lampy ogrodowe, które łączą w sobie zastosowanie praktyczne z elementami dekoracyjnymi.

Ozdobne i funkcjonalne lampy ogrodowe

Dla wielu właścicieli ogrodów, miejsce to stanowi ulubioną i najważniejszą część domu. Urządzanie własnego kawałka terenu zielonego jest przy tym ogromnym wyzwaniem, lecz nie mniejszą zabawa dla jego właściciela. Oprócz bujnej roślinności, drzew, kwiatów i krzewów, a także miejsc do wypoczynku i relaksu, w postaci altany czy miejsca na grilla, najważniejszym elementem, mającym decydujący wpływ na wizerunek ogrodu po zmroku jest jego oświetlenie. Dobrze dobrane lampy ogrodowe stojące oprócz oczywistego wymiaru praktycznego, dzięki któremu jest możliwe poruszanie się po ogrodzie po zachodzie słońca, mają też niezwykły potencjał dekoracyjny, odkrywając drugą, magiczną stronę ogrodu, gdy zapada zmrok. Większość lamp ogrodowych jest bowiem projektowana w taki sposób, aby cieszyć oko zarówno nocą, jak i za dnia.

Rodzaje i zastosowanie lamp ogrodowych

Przystępując do planowania rodzaju i rozmieszczenia oświetlenia zewnętrznego w naszym ogrodzie, należy wziąć pod uwagę kilka czynników, takich jak wielkość terenu, topografię miejsca, czy też ilość i rozmieszczenie źródeł prądu. Ogromne znaczenie estetyczne ma także charakter danego miejsca i klimat, jaki chcemy osiągnąć na swoim magicznym skrawku zieleni. Ze względu na zastosowanie lampy ogrodowe można zaś podzielić na kilka kategorii. Wśród nich znajdują się kinkiety zewnętrzne, montowane z reguły przy wejściu do domu, a także w pobliżu tarasu lub balkonu, lampy stojące, umiejscowione zazwyczaj w głąb ogrodu oraz przy alejkach i drodze do posesji, lampy najazdowe, perfekcyjne jako oświetlenie wmontowane w podjazd, a  także latarnie, reflektory i inne rodzaje oświetlenia zewnętrznego.

Nowoczesne lampy ogrodowe w kilku odsłonach

Teren wokół domu, podobnie jak w przypadku aranżacji wnętrz, potrafir być niezwykle zróżnicowane pod względem nastroju i wyposażenia. W przypadku budynku  i ogrodu utrzymanego w nurcie nieco bardziej współczesnym, zdecydowanie lepiej współgrać będą lampy ogrodowe nowoczesne, które podkreślą unikalny charakter miejsca. W przypadku starych, rodzinnych domów, otoczonych dużymi drzewami i roślinnością, sprawiająca wrażenie, jakby za każdym krzaczkiem czekała tajemnica, zdecydowanie lepiej sprawdzą się, chociażby modele stylizowane na lampy naftowe. Jednocześnie kategoria oświetlenia zewnętrznego jest niezwykle szeroka i zróżnicowana pod względem dostępnych kształtów, stylów i modeli, co pozwala na swobodną zabawę różnymi kompozycjami świetlnymi.

Jak rozplanować ułożenie lamp ogrodowych?

Zamontowanie odpowiedniego oświetlenia ogrodowego, które idealnie połączy ze sobą funkcjonalność z aspektem dekoracyjnym, jest zadaniem niełatwym, ale jak najbardziej wykonalnym. Kluczem do sukcesu jest odpowiednie zaplanowanie rodzaju i rozmieszczenia poszczególnych lamp w ogrodzie. Przed rozpoczęciem zakupów należy zatem zastanowić się ile lamp i w jakich miejscach chcielibyśmy postawić bądź zawiesić, jaki charakter chcemy nadać swojemu ogrodowi, czy zamierzamy zastosować oprawy sufitowe w miejscach zadaszonych, gdzie znajdują się dostępne źródła prądu, a także które fragmenty ogrodu są szczególnie dekoracyjne i zasługują na dodatkowe podkreślenie ich za pomocą światła. Kiedy decyzja zostanie podjęta, zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu, w której znajdują się wszelkie rozwiązania, umożliwiające stworzenie magicznego ogrodu.