Lampy do sypialni

Sortowanie

z8

Lampy do sypialni

Odpowiednio dobrane oświetlenie sypialni potrafi całkowicie wpłynąć na wizualny odbiór pomieszczenia, a także na to, czy osoby w nim przebywające, będą czuły się dobrze. Rzucające smugi światła lampy oraz żyrandole, rozmieszczone w umiejętny sposób, mogą budować przyjemny nastrój, podkreślać faktury materiałów oraz kolorystykę, w której utrzymane zostało wnętrze. Warto też zwrócić uwagę, że pięknie zaprojektowane klosze, kinkiety, czy też lampki nocne będą stanowiły ozdobę same w sobie. Czym zatem kierować się aranżując światło w danej przestrzeni? Poniżej przedstawiamy kilka naszych podpowiedzi.

Lampa wisząca – na jaką postawić?

Z całą pewnością lampa wisząca to element oświetlenia, którego wybór przysparza klientom najwięcej problemów. Nie ma w tym nic dziwnego. Zazwyczaj żyrandol zajmuje centralne miejsce sufitu lub zostaje przymocowany nad łóżkiem, czyli niewątpliwie w bardzo reprezentacyjnym punkcie. Projekty dopasowane do klimatu wnętrza będą dobrym wyborem. Materiałowe abażury w kolorach ziemi, wykonane z wysokiej jakości lnu lub bawełny doskonale ozdobią pomieszczenie, utrzymane w naturalnym stylu, z dużą ilością drewnianych dodatków.

Sypialnia jest miejscem z założenia przeznaczonym do odpoczynku, zatem istotnym aspektem będzie również barwa padającego światła. Ciepły, zbliżony do światła dziennego blask dochodzący z żarówek będzie działał kojąco, co umili wieczór po ciężkim dniu pracy, lub wczesny poranek jesienno-zimową porą. Warto postawić na lampy i żyrandole do sypialni rozpraszające światło. Miękkie, równo rozchodzące się smugi oświetlenia nie męczą oczu.

Wybór lampek nocnych do sypialni

Boczne oświetlenie umieszczone zazwyczaj z obu stron łóżka to, podobnie jak żyrandol, element, bez którego większość osób nie wyobrażą sobie sypialni. Niewielkie lampki nocne stanowią dekorację pomieszczenia, ale też pełnią bardzo ważną funkcję. Oddając się wieczornej lekturze, możemy skorzystać z delikatnego punktowego światła, bez konieczności zapalania górnej lampy. Jeśli dysponujesz wystarczająco dużymi stolikami nocnymi, śmiało można wybierać spośród tradycyjnych modeli stołowych. W przypadku niewielkich półeczek lub ich braku warto rozważyć powieszenie kinkietów po bokach łóżka.