Lampy wiszące

Sortowanie

z11
1259.00 zł
Wybór wzorów i kolorów
2349.00 zł
Wybór wzorów i kolorów
1420.00 zł
Wybór wzorów i kolorów
1059.00 zł
Wybór wzorów i kolorów
3189.00 zł
Wybór wzorów i kolorów
1420.00 zł
Wybór wzorów i kolorów
1420.00 zł
Wybór wzorów i kolorów
1950.00 zł
Wybór wzorów i kolorów

Lampy wiszące

Charakter wnętrza zależy od wielu czynników, takich jak wielkość i kolorystyka pokoju, rodzaj i rozmieszczenie mebli czy też dekoracji. Jednym z najważniejszych elementów jest także oświetlenie, które nie tylko pozwala swobodnie korzystać z pomieszczenia po zmroku, ale także decyduje o atmosferze panującej w danym wnętrzu. Lampy wiszące stanowią jedno z najpopularniejszych i najczęściej stosowanych sposobów na oświetlenie zarówno salonu, kuchni, sypialni, jak i też pokoju dziecięcego.

Funkcjonalne i praktyczne lampy wiszące

Planując rodzaj i rozmieszczenie oświetlenia w pomieszczeniu, należy wziąć pod uwagę nie tylko aspekt dekoracyjny, ale przede wszystkim praktyczny. Każde pomieszczenie ze względu na rolę, jaką pełni w domu lub mieszkaniu, wymaga nieco innego rodzaju lamp, dlatego do ich zakupu należy podejść w sposób przemyślany. Jednym z najbardziej uniwersalnych rodzajów oświetlenia głównego, które znajduje zastosowanie w każdym z wnętrz, są lampy wiszące montowane z reguły pośrodku sufitu, takie jak tradycyjne żyrandole, czy też lampy wiszące nowoczesne. Ze względu na swoją konstrukcję i umiejscowienie zapewniają one rozproszone światło, które wyraźnie oświetla większą powierzchnię pomieszczenia, umożliwiając swobodne z niego korzystanie. 

Lampy wiszące do każdego pomieszczenia

Wszechstronne zastosowanie lamp wiszących sprawia, że są one z powodzeniem stosowane jako element aranżacji w pomieszczeniach różnego rodzaju. Stanowią one nieodłączny element wyposażenia, umożliwiając domownikom poruszanie się po mieszkaniu. W sypialni lub salonie doskonale sprawdzają się lampy wiszące klasyczne, lub nowoczesne, w zależności od stylu, w  jakim urządzone jest wnętrze. Jako że światło górne z reguły nie wystarcza do odpowiedniego oświetlenia konkretnych fragmentów pokoju, a także bywa mało przytulne, zazwyczaj uzupełnia się je światłem bocznym. Lampy wiszące dziecięce są z kolei doskonałym rozwiązaniem na główne oświetlenie pokoju malucha, ponieważ przyjmują rozmaite wzory i kolory. 

Aranżacja z lampami wiszącymi w różnym stylu

Funkcjonalny aspekt lamp wiszących to nie jedyna cecha, dzięki której cieszą się one tak dużą popularnością w projektach wnętrz. Są one także niezwykle zróżnicowane pod względem stylów, rozmiarów, kształtów i kolorów, dzięki czemu wpisują się w rozmaite aranżacje. Lampy wiszące LED to wyjątkowa propozycja na wykończenie stylowego salonu lub sypialni, dzięki której wnętrze nabierze wyjątkowego charakteru. W ofercie znajdują się zarówno modele utrzymane w stylu klasycznym lub minimalistycznym, oryginalne produkty o ciekawym i wyrazistym designie, ciekawe lampy wiszące industrialne LOFT utrzymane w surowej estetyce, ale także tradycyjne żyrandole i lampy dziecięce, wśród których każdy jest w stanie znaleźć coś, odpowiadającego indywidualnym preferencjom, potrzebom oraz aranżacji danego pomieszczenia.

Lampy wiszące w wersji nowoczesnej i klasycznej

Choć lampy wiszące w pierwszym skojarzeniu z reguły przywodzą na myśl tradycyjne i mocno zdobione żyrandole, to jest to tylko jedna z ogromu możliwości, co do designu tego rodzaju oświetlenia. Współczesne wzornictwo oferuje modele dostosowane do najbardziej zróżnicowanych potrzeb, uwzględniają wszelkie kształty, rozmiary, kolory i style. Dlatego też bez obaw sięgnąć można po lampę wiszącą do pokoju utrzymanego zarówno w stylu skandynawskim jak i nowoczesnym, do klasycznych wnętrz, a także wszelkich oryginalnych pomieszczeń, w którym oświetlenie nie służy jedynie funkcji praktycznej, ale jest także wspaniałą dekoracją.