Lampy stołowe

Sortowanie

z2
349.00 zł
Wybór wzorów i kolorów
349.00 zł
Wybór wzorów i kolorów
349.00 zł
Wybór wzorów i kolorów
349.00 zł
Wybór wzorów i kolorów
349.00 zł
Wybór wzorów i kolorów
349.00 zł
Wybór wzorów i kolorów
390.00 zł
Wybór wzorów i kolorów
220.17 zł
Wybór wzorów i kolorów

Lampy stołowe

Trudno przecenić rolę oświetlenia sufitowego, które umożliwia swobodne korzystanie z przestrzeni domowej. Niemniej istotne jest jednak oświetlenie dodatkowe, tworzące przytulną atmosferę i pozwalające na komfortowe wykonywanie bardziej precyzyjnych zajęć. Wśród nich znajdują się między innymi lampy stołowe, które stanowią ponadczasowy element każdego stylowego wnętrza.  

Stylowe lampy stołowe do każdego rodzaju wnętrz

W przeciwieństwie do lamp wiszących lub sufitowych, w których aspekt funkcjonalny jest pierwszą i najważniejszą cechą, jaką należy brać pod uwagę w wyborze, lampy stołowe pełnią przede wszystkim rolę dekoracyjną w pomieszczeniu. Są odpowiedzialne za przytulny nastrój i budują w pokoju ciepłą, domową atmosferę, jednocześnie mając też wysoki potencjał ozdobny. Oświetlenie tego typu powinno więc współgrać z pozostałą aranżacją, stając się naturalnym uzupełnieniem wykończenia. Najczęściej stylowe lampy stołowe z abażurem zdobią szafki i stoliki nocne lub ustawiane są po jednej ze stron komody. Czasem są także alternatywą dla tradycyjnych lampek biurkowych, umożliwiając pracę lub naukę przy biurku.

Zastosowanie lamp stołowych w aranżacji pomieszczeń

Charakter wnętrza odgrywa decydującą rolę w wyborze odpowiedniego oświetlenia dodatkowego. W pomieszczeniach urządzonych w bardziej tradycyjnym stylu świetnie sprawdzą się eleganckie lampy stołowe klasyczne z kloszem, bądź stonowane, lecz pięknie zdobione modele, które zbudują nastrojowy klimat w pokoju. W nowoczesnych wnętrzach świetnie sprawdzą się z kolei modele utrzymane w stylu minimalistycznym, modne designerskie formy, bazujące na zabawie geometrią, a także lampy stołowe industrialne LOFT o wyrazistych kształtach, które perfekcyjnie dopełnią nieco surową aranżację urządzonych współcześnie wnętrz, nadając im przytulnej atmosfery.

Konstrukcja lampy stołowej a rodzaj oświetlenia

Wybierając oświetlenie stołowe, należy wziąć pod uwagę pożądany efekt, i  na jego podstawie wybrać kształt i model danej lampy. Konstrukcja i rodzaj danego modelu może bowiem znacząco wpływać na wygląd emitowanego oświetlenia, dlatego też warto zastanowić się, czy w danym wypadku lepiej sprawdzi się lampa prosta i funkcjonalna, czy też lepszy będzie model bardziej ozdobny. Chcąc uzyskać efekt lekko przytłumionego, nastrojowego światła, można śmiało sięgnąć po jeden z modeli wyposażonych w ozdobny abażur. Proste fasony o bardziej nowoczesnej budowie często lepiej sprawdzają się w roli dodatkowego źródła światła w ciemnych pokojach. Lampy stołowe świecznikowe to z kolei mocno dekoracyjne rozwiązanie dla tych, którzy w tym rodzaju oświetlenia doszukują się głównie walorów estetycznych.

Nie tylko na biurku – zastosowanie lamp stołowych

W oświetleniu stołowym tkwi ogromny potencjał dekoracyjny, który w znaczący sposób potrafi wpłynąć na atrakcyjność wnętrza. Same lampy są często wyjątkowo dekoracyjnym dodatkiem, który pięknie prezentuje się na komodzie, szafce nocnej, biurku, a nawet parapecie. Trudno także przecenić rolę, jaką odgrywają one w tworzeniu przytulnego i intymnego nastroju w pomieszczeniu. Lampy stołowe nowoczesne często z powodzeniem zastępują także lampki biurkowe, stając się funkcjonalnym i dekoracyjnym elementem stołu, umożliwiając wykonywanie precyzyjnych czynności po zmroku. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą lamp stołowych, dzięki któremu wnętrze nabierze zupełnie nowego, przytulnego charakteru.