Lampy stołowe świecznikowe

Nie znaleziono żadnych produktów w wybranej katerogii

Lampy stołowe świecznikowe

W kategorii oświetlenia dodatkowego lampy stołowe pełnią szczególną funkcję. To one stanowią bowiem główne źródło przytulnej atmosfery, nadając wnętrzu kameralnego, domowego ciepła. Wśród nich wyróżnić można różne rodzaje i modele, przy czym jedną z najbardziej ponadczasowych i dekoracyjnych form, są lampy stołowe świecznikowe, będące rewelacyjnym dopełnieniem kompozycji klasycznego salonu, sypialni, czy korytarza.

Stylowa lampa stołowa świecznikowa dopasowana do wnętrza

Niektóre rodzaje aranżacji ze względu na wyjątkowo charakterystyczną estetykę, wymagają elementów wykończeniowych utrzymanych stricte w tym samym stylu, czego idealnym przykładem są wnętrza loftowo-industrialne. Nowocześnie urządzone mieszkania pozwalają z kolei na nieco luźniejszą interpretację całej kompozycji, dając nieco więcej swobody w nadawaniu wnętrzu indywidualnego wyrazu za pomocą dekoracji. Stylowe lampy stołowe świecznikowe to przykład dodatku, który łączy w sobie romantyczną nutę ze współczesnym wzornictwem, stając się wyjątkowo ciekawym i niepowtarzalnym obiektem, który potrafi zupełnie odmienić oblicze całego wnętrza. Znajdują one zastosowanie w pomieszczeniach różnego rodzaju, wyśmienicie odgrywając rolę funkcjonalnej dekoracji.

Do jakich wnętrz lampy stołowe świecznikowe?

Wygląd lamp stołowych świecznikowych przywodzi na myśl romantyczne historie, wyposażenie sal balowych i pałaców, a także zamknięte w postaci niewielkich przedmiotów piękno minionych dekad. Mają one charakterystyczny design, będący połączeniem klasycznego kształtu tradycyjnej świecy z nowoczesnym wzornictwem, widocznym w stonowanej palecie barw, ograniczonej głównie do czerni i bieli, a także ozdobnych, lecz skromnych kształtów. Z tego względu sprawdzą się doskonale zarówno jako oryginalna ozdoba wnętrz, urządzonych w sposób nowoczesny lub skandynawski, gdzie pełni funkcję gustownej dekoracji, jak również rewelacyjnie spisze się w pomieszczeniu urządzonym na modłę retro lub glamour, tworząc spójną kompozycję z pozostałą resztą wyposażenia.

Lampy stołowe świecznikowe w kilku odsłonach

Eleganckie lampy stołowe świecznikowe to dosyć charakterystyczny rodzaj oświetlenia, który ze względu na konkretne nawiązanie do pewnych tradycyjnych rozwiązań pozostawia dosyć ograniczone pole manewru dla współczesnych projektantów. Esencją tego typu oświetlenia jest kształt klasycznej świecy, który został zaadaptowany do współczesnych mieszkań i domów, przyjmując formę elektrycznego odpowiednika, idącego z duchem czasu. Zachowując zatem ponadczasowy urok i pewną magię, nabiera jednak współczesnego charakteru, a to za sprawą wykorzystanych materiałów, wśród których króluje metal, szkło i drut, a także stonowanej i stylowej palety kolorystycznej, ograniczonej do bieli i czerni.

Zastosowanie lamp stołowych świecznikowych w aranżacji

Oświetlenie dodatkowe w pokoju to specyficzny element, łączący w sobie funkcjonalność i dekoracyjność, czego lampy stołowe świecznikowe są najlepszym przykładem. Z jednej strony stanowią one dopełnienie głównego źródła światła, które w znaczącym stopniu kreuje we wnętrzu przytulną atmosferę i domowy nastrój po zmroku. Z drugiej zaś same w sobie są niezwykle charakterystyczną i wyrazistą dekoracją wnętrza, dodając mu charakteru. Z tego względu, wybierając lampy stołowe, należy kierować się nie tylko kryterium praktycznym, ale także wybrać model, który wizualnie ma szansę współgrać z pozostałym wykończeniem wnętrza, a także pasować do stylu, w jakim urządzona jest dana przestrzeń.