Lampy ogrodowe stojące

Sortowanie

z1
329.00 zł
Wybór wzorów i kolorów

Lampy ogrodowe stojące

Oświetlenie ogrodowe jest niezwykle szeroką kategorią, zróżnicowaną pod względem przeznaczenia, funkcji, stylu, a także wyglądu. Spośród różnego rodzaju podtypów i modeli bez wątpienia jedną z najważniejszych są lampy ogrodowe stojące, które z reguły wykorzystuje się jako sposób na oświetlenie drogi do posesji, alejek na większych terenach, a także umieszcza czasem w głębi ogrodu, w celu nadania mu magicznej atmosfery. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą lamp stojących, które zmienią oblicze każdego ogrodu.

Różne modele lamp ogrodowych stojących

Dla każdego właściciela ogrodu przy domu sezon od wiosny, aż po schyłek jesieni to wymarzony czas, aby każdą wolną chwilę, w której trakcie dopisuje piękna pogoda spędzać na zewnątrz, relaksując się wśród zieleni. Oświetlenie jest zaś tym, co sprawia, że ogród staje się bajkowym i niezwykle przytulnym miejscem również wtedy, gdy słońce znika za horyzontem. Pełni ono rozmaitą funkcję, od stricte praktycznej roli przedmiotu, umożliwiającego poruszanie się po terenie po zmroku, aż po niezwykłą dekorację, dzięki której ogród odkrywa swoje drugie oblicze. W ofercie naszego sklepu znajdują się niezwykle zróżnicowane lampy ogrodowe stojące, które pozwolą idealnie dopasować oświetlenie do indywidualnych potrzeb i preferencji.

Zastosowanie stojących lamp ogrodowych

Każdy rodzaj oświetlenia powinien łączyć w sobie dwie funkcje, praktyczną i dekoracyjną. W przypadku lamp stojących głównym zadaniem może być oświetlanie drogi lub podkreślanie wyjątkowo ozdobnego fragmentu ogrodu. W pierwszym przypadku lampy ustawia się w równomiernych odstępach po jednej lub dwóch stronach drogi do posesji, lub alejek, dzięki czemu możliwe jest komfortowe korzystanie z przestrzeni ogrodowej i poruszanie się po niej po zachodzie słońca. W drugim wypadku lampy ogrodowe stojące umieszczane są w celu wydobycia głębi oraz podkreślenia uroku wyjątkowo dekoracyjnych części ogrodu, takich jak oczko wodne, drzewa, czy nadzwyczaj urokliwy zakątek.

Lampy ogrodowe stojące a bezpieczeństwo

Oświetlenie zewnętrzne oprócz cech takich jak aspekt wizualny i funkcjonalność, charakteryzuje się także specyficznymi parametrami technicznymi, które umożliwiają mu działanie w zmiennych warunkach atmosferycznych. W przypadku lamp ogrodowych stojących, przy zakupie warto zwrócić uwagę na stopień ochrony danego modelu przed wilgocią oraz wpływem czynników mechanicznych i zewnętrznych, takich jak opady atmosferyczne czy uderzenia ciał obcych. Dobrze jest także zwrócić uwagę na materiał, z jakiego została wykonana dana lampa. W przypadku oświetlenia zewnętrznego z reguły jest to stal, niektóre tworzywa sztuczne i metale, a także aluminium, które to surowce świetnie sprawdzają się w warunkach zewnętrznych. 

Jak wybrać idealne lampy ogrodowe stojące?

Rodzaj konkretnych lamp stojących do ogrodu uzależniony jest przede wszystkim rolą, jaką mają one pełnić, rozmiarem terenu, jakim dysponujemy, a także stylem całej posesji oraz osobistymi upodobaniami. Wybierając idealny model, warto także wziąć pod uwagę natężenie światła, jakie jest w stanie zapewnić dana lampa, wyposażona w czujnik ruchu lub światła, które automatycznie wykrywają, w którym momencie powinno się zapalić światło, a także żywotność baterii oraz ewentualne występowanie lamp w zestawie, co znacząco ułatwia instalowanie lamp stojących, w przypadku wykorzystania go do oświetlania drogi lub podjazdu. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.